Tunnustamine

TUNNUSTAMINE ÕA 2022/2023

JAANUAR 2023

29. jaanuaril toimus MUBAs XIII noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa” kõnevõistluse pidulik lõpetamine ning tänu- ning auhinnatseremoonia. Sündmusele olid kutsutud ka meie kooli õpilased Ander Alliksaar (juhendaja Varje Schmidt) ning Eke Egor (juhendaja Maria Sikk), kes oma mõtted kirja panid ning teele saatsid. Laulupeo kunstiline juht Pärt Uusberg ütles, et kõnekonkurss on kummardus eesti keelele ning laulupeo korraldusmeeskonna poolne viis väärtustada 30. jaanuaril tähistatavat eesti kirjanduse päeva.

 

Valgamaa parimate tänuüritusel Mulgi Elamuskeskuses jagus kuhjaga tunnustust ka Valga Gümnaasiumi õpilastele ning õpetajatele.

Valgamaa Noorsootöökeskuse Tankla tunnustuse pälvis

 EKE EGOR (10. reaalsuund) - Aasta noor vabatahtlik

Valgamaa Spordiliidu tunnustuse pälvisid

CARMEN RÄÄK (12. reaalsuund) - U20 mitmekordne Eesti ja Balti meister ning medalivõitja

MARKKO GERASSIMOV (12. siseturvalisuse- ja riigikaitsesuund) - U20 Eesti meister ja medalivõitja

MARK AZAREVITŠ (12. reaalsuund) ja MARKKO GERASSIMOV (12. siseturvalisuse- ja riigikaitsesuund) - Aasta noorte võistkond

RIHO MERI (kehalise kasvatuse õpetaja) - Aasta spordiaktivist

Eesti Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupi preemia pälvis

CARMEN RÄÄK (12. reaalsuund) - Säravad tulemused kergejõustikus

 

14.-15. jaanuaril 2023 toimunud Eesti noorte talvistel mitmevõistluse meistrivõistlustel saavutas silmapaistva tulemuse Valga Gümnaasiumi 12. reaalklassi õpilane Dan Šemeljov, kes saavutas U20 vanuseklassi noormeeste seitsmevõistluses 3. koha

 

Valga Gümnaasiumi sünnipäeval, 11. jaanuaril tänasime ja tunnustasime 2022. aasta tublisid, toetavaid, andekaid ja aktiivseid koolipere liikmed.

Tunnustused anti üle kaheksas kategoorias:

1. Aasta märkaja 2022

12.s klassi õpilane Diana Raid

eesti keele ja kirjanduse õpetaja Varje Schmidt

2. Aasta aktivist 2022

12.r klassi õpilane Dan Šemeljov

projekti- ja karjäärijuht Pille Olesk

3. Aasta eeskuju 2022

11.h klassi õpilane Ander Alliksaar

direktor Andrus Murumaa

4. Aasta innustaja 2022

11.r klassi õpilane Emma Hansson

õppenõustaja Irja Kängsepp

5. Aasta õppija 2022

12.m klassi õpilane Martin Püsijainen

keemiaõpetaja Piret Markson

6. Aasta guugeldaja 2022

10.m klassi õpilane Martin Väljur

prantsuse ja inglise keele õpetaja Marta Edite Ozola

7. Aasta sisemise sära kandja 2022

12.r klassi õpilane Alina-Lisett Anufrijeva

ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Jaan Uudelt

8. Aasta inimene ehk Carpe Diem 2022

12.r klassi õpilane Lilli Maire Adson

õppejuht Triinu Ugur

 

DETSEMBER 2022

  • 09. detsembril toimusid Valga spordihallis Valgamaa koolinoorte meistrivõistlused sisekergejõustikus.

Parimad tulemused:
TU-20 vanuseklass:
CARMEN  RÄÄK-  I kohad 800m jooks, kaugushüpe;
MELANI TANIEL- I kohad 60m ja 300m jooksud, kuulitõuge;
KÄROLI KÕVASK- I koht kõrgushüpe, II koht kuulitõuge, III koht 60m jooks;
ELIS  HAIN- II kohad kaugushüpe ja 60m jooks.

PU-18 vanuseklass:
NIKITA KOVALENKO-  I kohad kõrgushüpe ja 300m jooks.

PU-20 vanuseklass:
DAN ŠEMELJOV- I kohad kuulitõuge, 300m jooks ja 60m tõkkejooks, II koht 60m jooks;
MARK AZAREVITŠ- II koht 300m jooks, III koht 60m jooks;
MARKKO GERASSIMOV- II koht 1000m jooks;
ROMAN TANIN-  II koht kaugushüpe;
ANDER ALLIKSAAR-  III koht 1000m jooks;
SIVERT  RAIDE-  II koht kuulitõuge.

 

NOVEMBER 2022

  • 29. novembril toimunud üleriigilise etluskonkursi "Koidulauliku valgel” Valgamaa eelvoorus said noored proovile panna oma etlemisoskuse ja -julguse, ühtlasi selgusid lõppvooru pääsejad.

Konkurss toimus kahes vanuserühmas: 5.-9. ja 10.-12. klass. Esitada tuli üks Lydia Koidula ja üks Kersti Merilaasi luuletus või proosapala.

Tulemused gümnaasiumiastme arvestuses:

1. koht Lisette Lee (Valga Gümnaasium, 11. reaalklass, juhendaja Varje Schmidt);

2. koht Alina-Lisett Anufrijeva (Valga Gümnaasium, 12. reaalklass, juhendaja Varje Schmidt);

3. koht Diana Raid (Valga Gümnaasium, 12. siseturvalisuse- ja riigikaitseklass, juhendaja Varje Schmidt);

Eripreemia: Sigrid Lindoja (Valga Gümnaasium, 11. majandusklass, juhendaja Varje Schmidt).

Valga linna läheb esindama 12. detsembril Pärnu Koidula Muuseumis toimuvale lõppvooru Lisette Lee.

 

  • Valgamaa Arenguagentuur koostöös Valga Keskraamatukoguga korraldas Valgamaa koolidele 25. novembril 2022 kodanikupäeva veebipõhise viktoriini.

Võistlus toimus kahes vanusegrupis: 8.-9. klass ja 10.-12. klass. Viktoriinis osalesid Valgamaa üldhariduskoolide 3-liikmelised võistkonnad.

Valga Gümnaasiumi võistkondadest saavutasid

II koha Henri Tamm (11.r), Kevin Juul (11.h) ja Ander Alliksaar (11.h)

III koha Raiko Kõrge (12.r), Markko gerassimov (12.s) ja Kristo Roosik (12.r)

Õpilaste juhendajaks oli ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Jaan Uudelt.

 

SEPTEMBER 2022

  • Tõrvas toimusid 28.septembril Valgamaa koolinoorte karikavõistlused murdmaajooksus.

Valga Gümnaasiumi medalistideks said:

CARMEN RÄÄK -  I koht TU-20 vanuseklassi 2000m jooks;

ELIS- MARIE EGLIT -  II koht TU-18 2000m jooks;

KÄROLI KÕVASK -  II koht TU-18 500m jooks;

DAN ŠEMELJOV -  II koht PU-20 vanuseklassi 1000m jooks;

ROMAN TANIN - II koht PU-18  3000m jooks;

ILJA- ANDRIS USPEHOV - III koht PU-18 1000m jooks;

MELANI TANIEL- III koht TU-18  500m jooks;

ANDER ALLIKSAAR - III koht PU-18  3000m jooks